OPIS


nasza przystanNaszym portem macierzystym jest Miłomłyn, niewielkie miasteczko nieopodal Ostródy, przy krajowej siódemce. To tu zaczynamy i kończymy Nasze czartery. Przystań na Wyspie wybraliśmy nieprzypadkowo. Właściciele, wiele lat tworzyli to miejsce, wyrywając je z chaszczy i krok po kroku przystosowując je dla wodniaków. Dziś, Przystań jest chętnie odwiedzana przez żeglarzy i nie tylko. Dzięki współpracy z lokalnymi producentami wędlin, serów i innych specjałów, Przystań oferuje zaopatrzenie w te produkty niemal o każdej porze, a organizowanym tam ogniskom zawsze towarzyszy poczęstunek. Po wcześniejszym uzgodnieniu można zamówić pieczoną szynkę lub prosię. Miłomłyn to rozgałęzienie szlaku, stąd można popłynąć na Jeziorak i dalej do Siemian i Iławy lub wybrać trasę przez śluzę i dotrzeć do j. Drwęckiego i Ostródy, a także dalej na j. Szeląg Wielki i do Starych Jabłonek. Obie są fascynujące i warte przepłynięcia. Jeśli udamy się na północ to na trasie miniemy klika jezior, pochylnie i po około 7-8h spokojnej żeglugi dotrzemy do Elbląga i dalej na Pętlę Żuławską lub Zalew Wiślany.

przystana wyspiePrzystań na Wyspie jest miejscem, które z przyjemnością gości żeglarzy, kajakarzy, motorowodniaków, rowerzystów i każdego podróżnika przemierzającego szlak Kanału Elbląskiego. Oferuje postój łodzi przy pomoście, ciepły prysznic, miejsce do rozbicia namiotu i rozpalenia ogniska, a także wynajem kajaków. Miejsce to, z jednej strony kameralne i tonące w zieleni wiekowych grabów, lip i klonów, znajduje się niemal w centrum miasteczka, gdzie bez problemu zaopatrzysz się we wszystko, co jest niezbędne podczas wyprawy. Więcej TUTAJ

Przystań na Wyspie - Miłomłyn
Typ obiektu: Przystań jachtowa/kajakowa / Pole namiotowe
Region: Pojezierze Iławskie
Akwen: Kanał Elbląski
Adres: 14-140 Miłomłyn, ul. Rynkowa 3A
GPS: 53.766005N, 19.835351E


marina elblagNaszym drugim miejscem gdzie można odebrać lub zdać jacht jest Elbląg, miasto zupełnie inne niż Miłomłyn. Większe, dużo, dużo większe, tłoczne zarówno na drogach jak i na wodzie, choć marina gdzie mamy swoje miejsce jest oddalona od centrum i mimo swojej wielkości jest cicha i spokojna. Port Jachtowy Wodnik położony jest na zachodnim brzegu rzeki Elbląg, basen portowy na planie kwadratu z jednym bokiem minimalnie dłuższym. Po remoncie, basen podzielony na dwie części pomostem cumowniczym z Y-Bomami, dzięki temu miejsc cumowniczych jest aż nadto. Ostrogi wejściowe są oświetlone czerwoną i zieloną latarnią. W marinie, wodniak znajdzie wszystko co potrzebuje, prąd, woda na kei, jedyna w tej części szlaku wodnego pompa do fekaliów. Sanitariaty i prysznice dostępne 24H. Port leży trochę na uboczu, najlepiej dostać się do centrum autobusem ZKM nr 21. Więcej TUTAJ

Jacht Klub Wodnik - Elbląg
Typ Obiektu: Port Jachtowy
Akwen: Rzeka Elbląg
Adres: 82 -300 Elbląg; ul. Radomska 29

Przypominamy, że o chęci skorzystania z usługi ONE WAY musimy wiedzieć podczas rezerwacji jachtu. Dołożymy wszelkich starań aby była ona możliwa. 
 

OFERTA


Postój jachtu przy pomoście

  • jacht do 6 m (do 20 ft) długości – 25 zł/dzień
  • jacht od 6,1 m do 8 m (21-26 ft) – 30 zł/dzień
  • jacht od 8,1 m do 10 m (27-33 ft) – 35 zł/dzień
  • jacht powyżej 10 m (od 34 ft) – 45 zł/dzień

Ciepły prysznic

  • żeton 3 min – 8zł

Możliwość zaopatrzenia w wodę i podłączenie energii elektrycznej

  • ładowanie akumulatora / podłączenie jachtu do sieci – 10 zł/dzień
  • ładowanie baterii sprzętu elektronicznego 1 zł/h
  • tankowanie zbiorników – 2 zł / 50 l

Wspaniałą atmosferę przy ognisku

  • przygotowanie drewna na ognisko – 35 zł

Wynajem kajaków

  • wynajem kajaka 2 osobowego PE Perception Vista
  • 1h – 10 zł
  • 1-2 dni – 35 zł/dzień
  • powyżej 2 dni – 30 zł/dzień

Możliwość rozbicia namiotu

  • pobyt 1 osoby biwakującej – 10 zł/doba (50% rabatu przy pobycie tylko na noc)
  • rozbicie namiotu – 10 zł/dzień

Postój samochodu na terenie Przystani

  • parking niestrzeżony – 15 zł/dzień
  • postój przyczepy kempingowej, kampera
  • biwakowanie w przyczepie kempingowej lub kamperze – 40 zł/dzień

Pomoc w dowiezieniu paliwa, naprawie jachtu, zaplanowaniu zwiedzania i dalszego rejsu.




MIŁOMŁYN

stary milomlynPierwsze wzmianki o Miłomłynie pochodzą z 1315 r. Z 1323 r. znajdujemy zapiski o proboszczu parafii miłomłyńskiej - niejakim Ludwiku. Prawa miejskie Miłomłyn otrzymał w 1335 r. od komtura Zakonu Krzyżackiego Hartwiga (Hartung von Sonnenborn). W październiku 1466 r. szlachcic z Miłomłyna postawił swoją pieczęć na dokumencie Traktatu Toruńskiego. W 1552 r. Albrecht von Finckenstein otrzymał w zastaw starostwo w Miłomłynie. W zamku miłomłyńskim rezydowali ostatni ewangeliccy biskupi Pomezanii. W 1414 r. zajęli, na krótko, miasto Polacy i je zniszczyli. W listopadzie 1520 r. komtur ostródzki wraz z dowódcą krzyżackim z Iławy wkroczyli podstępnie nocą do miasta i wycięli w pień załogę polską. W 1591 r. pożar spowodował duże straty. Po następnym pożarze 18 X 1633 r. ocalały tylko 4 domy i kościół z czasów krzyżackich. Pożar w roku 1700 zniszczył budynki postawione po 1633 r., ocalał tylko kościół i dwa domy. Następne poważne straty w zabudowie miasta poczynił kolejny pożar w początku XIX wieku. W styczniu 1807 roku miasto zajęli Francuzi, a potem Prusacy i Rosjanie. W połowie grudnia 1831 r. po klęsce powstania listopadowego stacjonowały tu jedną dobę wycofujące się oddziały polskie z korpusu gen. Macieja Rybińskiego.

milomlynMiłomłyn to miasto w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej. Położony jest przy drodze krajowej nr 7 w zachodniej części powiatu ostródzkiego. Gmina, geograficznie w przeważającej części leży na terenie Pojezierza Iławskiego i częściowo na Pojezierzu Chełmińsko-Dobrzyńskim. Jest to typowa kraina lasów i jezior. Na terenie gminy znajdują się dwa rezerwaty przyrody oraz liczne pomniki przyrody. W rezerwacie ornitologicznym „Jezioro Iłgi” położonym ok. 10 km na zachód od Miłomłyna istnieją liczne stanowiska lęgowe ptactwa wodno-błotnego, a w rezerwacie „Rzeka Drwęca” środowisko chronionych gatunkowo ryb: pstrąga, łososia, troci i certy. W ostępach leśnych można dostrzec licznie występujące: jelenie, sarny, dziki, lisy i daniele. Miłośnicy przyrody podziwiać mogą szybujące nad kompleksami leśnymi: bieliki, rybołowy i bociany czarne. Lasy na terenie gminy Miłomłyn to również raj dla zbieraczy jagód i grzybiarzy.


ELBLĄG


stary elblagPoczątki miasta przypadają na rok 1237. Wówczas to nad brzegiem rzeki Elbląg, Krzyżacy założyli zamek obronny. Wokół niego wyrosła osada handlowa. W 1246 roku otrzymała ona prawa miejskie lubeckie. W Elblągu znajdowała się wówczas siedziba krajowych mistrzów Zakonu Krzyżackiego. W XIV wieku Elbląg był ważnym ośrodkiem portowym, należał do związku miast hanzeatyckich. O zamożności dawnych elblążan świadczą wyniki prac wykopaliskowych prowadzonych na Starym Mieście. Archeolodzy wydobywają tysiące wyrobów z bursztynu, ceramiki, szkła, metali itp. Są one dowodem na istnienie ożywionych kontaktów handlowych mieszkańców dawnego Elbląga m.in. z Niemcami, Skandynawią, Anglią, Niderlandami. Ważną datą w historii miasta było jego przystąpienie w 1440 roku do Związku Pruskiego. Po bitwie pod Grunwaldem w 1410 roku, elblążanie złożyli hołd królowi Polskiemu Władysławowi Jagielle ofiarowując mu zdobyty zamek krzyżacki. Jednakże dopiero po pokoju Toruńskim w 1466 roku Elbląg wszedł w skład państwa polskiego. Miasto otrzymało liczne przywileje od królów polskich, stało się ważnym portem morskim. Wojny, jakie przetoczyły się przez te tereny w XVI i XVII w. przyniosły zarazy, grabieże i kontrybucje. Po I rozbiorze Polski w 1772 roku Elblągu został wcielony do państwa pruskiego. Ożywienie miasta nastąpiło w XIX wieku. Elbląg znalazł się na szlaku kolejowym. Do eksploatacji przekazany został Kanał Elbląski. Powstały zakłady, m.in. browar, fabryka cygar, lokomotyw i samochodów. Szczególne znaczenie dla miasta miała jednak stocznia, założona przez Ferdynanda Schichau. W Elblągu budowano m.in. torpedowce, łodzie podwodne i lokomotywy.
W 1945 roku miasto wróciło do Polski. Wskutek działań wojennych Elbląg został zniszczony w około 65 proc. Szczególnie ucierpiało Stare Miasto. Zabytkowe kamieniczki legły w gruzach. Inne, uszkodzone, rozebrano. Większość dotychczasowych elblążan opuściła miasto. Trud odbudowy przejęli przesiedleńcy. W ciągu minionych lat powstały nowe zakłady pracy i osiedla mieszkaniowe. Dzięki inicjatywie władz miasta doszło do utworzenia w 1998 roku Euroregionu Baltic - jednego z największych euroregionów Europy, którego Elbląg jest członkiem.


elblagElbląg, liczący obecnie 124 tys. mieszkańców, położony jest nad rzeką o tej samej nazwie, w północno-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, w pobliżu Zalewu Wiślanego. Usytuowany jest przy drodze nr 7 Warszawa-Gdańsk, oraz przy tzw. "Berlince" - drodze do Kaliningradu, 60 km od Gdańska, 50 km od granicy polsko-rosyjskiej i 100 km od Kaliningradu. Elbląg jest dynamicznie rozwijającym się miastem na prawach powiatu, ośrodkiem przemysłowym, akademickim i kulturalnym, atrakcyjną bazą wypadową dla turystów. Jest też portem morskim. Za dokonania na rzecz ochrony środowiska został dwukrotnie uhonorowany – jako pierwsze miasto w Polsce - „ekologiczną” nagrodą Unii Europejskiej. Natomiast Rada Europy nadała mu Flagę Europy. Jest też trzykrotnym laureatem ogólnopolskiego konkursu „Gmina Przyjazna Środowisku” pod patronatem Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Otrzymał również wyróżnienie Związku Miast Bałtyckich za realizację programu edukacji ekologicznej. Miasto jest aktywne na polu międzynarodowym. Z inicjatywy jego władz w 1998 r. powstał Euroregion Bałtyk, skupiający nadmorskie regiony sześciu leżących nad Bałtykiem krajów: Rosji, Polski, Szwecji, Litwy, Łotwy i Danii. Elbląg współpracuje z 14 miastami partnerskimi. Są to: Kaliningrad i Bałtijsk (Rosja), Leer (Niemcy), Ronneby (Szwecja), Nowogródek (Białoruś), Druskienniki (Litwa), Tarnopol (Ukraina), Liepaja (Łotwa), Compiegne (Francja), Trowbridge (Anglia), Coquimbo (Chile), Baoji (Chiny), Tainan (Tajwan), Nowy Sącz (Polska).
Najlepszym miejscem do rozpoczęcia zwiedzania miasta jest Bulwar Zygmunta Augusta, gdzie znajdą Państwo miejsca do cumowania. Bulwar jest praktycznie starówką, więc  zabytki, knajpki i restauracje są na wyciągnięcie ręki.

Nasze jachty

Nasz Region

Nasze Video

Drogi wodne

Partnerzy