CZEKAMY NA WAS W MIŁOMŁYNIE - PRZYSTAŃ NA WYSPIE

Mariny i Przystanie

W Gdańsku jest tego naprawdę wiele, od przystani na uboczu jak w Wiślince lub Górkach Zachodnich, po mariny w centrum starego miasta na Motławie. Znajdziemy więc tam ciszę i spokój ale również zgiełk portowego miasta.

wislinkaWIŚLINKA
Jedna z tzw przystani unijnych, których powstało wiele w ostatnich latach. Przystań jest zlokalizowana głęboko w zatoczce na południowym brzegu Rozlewiska Wisły Śmiałej. Dla wodniaków przygotowano kilka miejsc cumowniczych na pomostach pływających z y-bomami, zaplecze sanitarne oraz wiatę do biesiadowania. Zbudowany kompleks rekreacyjno – szkoleniowy posiada stumetrowy hangar dla sprzętu pływającego, dźwig, a także mniejsze pomosty przeznaczone dla jachtów, łodzi motorowych i kajaków.
Więcej info: www.petla-zulawska.pl

 

narodowe centrum

GÓRKI ZACHODNIE

Jest tam kilka marin, które znajdują się u samego ujścia Wisły Śmiałej.
Narodowe Centrum Żeglarstwa zlokalizowane jest u ujścia Wisły Śmiałej do Zatoki Gdańskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Rezerwatu Przyrody „Ptasi Raj”, 100 metrów od piaszczystej plaży i lasu. Centrum położone zaledwie kilkanaście kilometrów na wschód od aglomeracji trójmiejskiej pozwala odciąć się od wielkomiejskiego zgiełku nie tracąc jednocześnie kontaktu z cywilizacją. Posiada 51 miejsc postojowych. W marinie jest kompleks odnowy biologicznej z sauną, gabinetami masażu i hydromasażu, .gabinetem fizykoterapii i salką gimnastyczną wyposażoną w ruchomą bieżnię, ergometry, atlasy do ćwiczeń, itp.
Więcej Info: www.ncz.awf.gda.pl

galionGalion - AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego Marina Galion zlokalizowana jest w północnej części Rozlewiska Wisły Śmiałej, w sąsiedztwie Narodowego Centrum Żeglarstwa od wschodu i Akademickiego Klubu Morskiego od zachodniej strony. Charakterystyczne, widoczne z daleka budynki na terenie przystani to tytułowy Hotel Galion oraz ciemnożółty budynek hangaru. Przystań oferuje pełną obsługę żeglarzom. Są gościnne i armatorskie miejsca do cumowania, prąd na kei, możliwość tankowania wody, toalety i prysznice. Gastronomia to restauracja hotelowa i bar - zlokalizowany w głębi przystani. Więcej o przystani na www.hotelgalion.pl

 

tamkaPRZYSTAŃ TAMKA

Przystań Tamka zlokalizowana jest w gdańskiej dzielnicy Stogi, pomiędzy przystaniami Yacht Klubu Północnego i GKM Zaruskiego. Została wybudowana w ramach programu Ożywienia Dróg Wodnych w Gdańsku i oddana do użytku w 2012 roku. Od czerwca 2013 jest zarządzana przez MOSiR. Jest to miejsce które spełni wszelkie oczekiwania żeglarzy. Mają tu do dyspozycji różnego rodzaju miejsca postojowe - dla mniejszych i całkiem dużych, pełnomorskich jachtów, parking, pełne zaplecze sanitarne, wyposażoną kuchnię a nawet pralnię. Wzdłuż nabrzeży zlokalizowane są skrzynki do poboru prądu, możliwe jest tankowanie wody a także odbiór ścieków z jachtowych urządzeń sanitarnych. Całość jest ogrodzona i strzeżona całą dobę. Dojazd do centrum Gdańska zapewniają połączenia tramwajowe i autobusowe (do przystanku 7 minut piechotą).

 

marian gdanskMARINA GDAŃSK – bliżej się nie da

Port jachtowy w centrum starego Gdańska. 60 miejsc postojowych, dopuszczalne zanurzenie 3, 5 metra, na miejscu: bosman, informacja, bankomat, telefon, pomoc medyczna, bar, sklepy, hotel, WC, prysznic, woda pitna, prąd, 300m. do pływającej stacji Lotos. Gdańska marina zlokalizowana jest wzdłuż Nabrzeża Szafarnia na Nowej Motławie, przystań długości 290m usytuowana jest naprzeciw Gdańskiego Żurawia. Przystań Jachtowa Marina Gdańsk od chwili powstania w 1997 roku, jest atrakcją turystyczną i nie tylko przyciąga licznych turystów do centrum starego miasta, ale również dodaje mu prestiżu. Gdańsk w rocznicę swojego tysiąclecia dołączył do grona europejskich miast legitymujących się posiadaniem przystani jachtowej w samym centrum. Marina w Gdańsku znana jest z faktu że cyklicznie gości flotylle jachtów biorących udział w regatach Baltic Sail, Puchar Heweliusza i Regatach o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. Oprócz imprez cyklicznych przystań gości liczne jednostki przybywające ze wszystkich zakątków świata. Marina w Gdańsku jest nowoczesnym obiektem, dysponującym zapleczem w postaci energii elektrycznej, oświetlenia wodę i sanitariaty. Do dyspozycji gości mariny są pralkosuszarki, internet bezprzewodowy, oraz usługi w postaci odbioru nieczystości stałych i zużytego oleju. W bezpośrednim sąsiedztwie mariny znajduje się pływająca stacja paliw, sklepy, restauracje, banki i urząd pocztowy. Na terenie obiektu dostępna jest obsługa w języku angielskim i jest on chroniony przez całą dobę. Przystań posiada 60 numerowanych miejsc, a obsługa biurowa gości prowadzona jest pomiędzy 7:30 a 19:00.

I wiele, wiele innych, więcej znajdziecie Państwo na stronce: www.zalewwislany.pl

źródło: zalewwislany.pl 

Kontakt

GoodTimeCzarter

ul.Cicha 4

14-400 Pasłęk

tel +48 608-455-390

tel.+48 604-325-127

kontakt@goodtimeczarter.pl

Licznik Odwiedzin

Dziś 1

Miesiąc 405

Od początku 15313

Odwiedza Nas

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.