CZEKAMY NA WAS W MIŁOMŁYNIE - PRZYSTAŃ NA WYSPIE

Przykładowe rejsy

Miłomłyn leży w miejscu z którego rozchodzi się kilka dróg wodnych. Każda z nich ma inny stopień trudności ale każda jest ciekawa i warta przepłynięcia. Kilkaset kilometrów kanałów, rzek i jezior powoduje że powrót nigdy się nie nudzi, zawsze można wybrać inny kierunek rejsu. Jesteśmy po to aby doradzić, pomóc i opowiedzieć o trasach. Poniżej kilka z nich:

 

Kanał Iławski, Miłomłyński, Ostródzki + jeziora ("dla pierwszaków" :-))

1.    Rejs idealny na 7 dni:
Miłomłyn - Siemiany - Zalewo - Iława - Ostróda - Miłomłyn
•    Ilość mostów zwodzonych na trasie  - 0
•    Ilość pochylni na trasie - 0
•    Ilość śluz na trasie – 2 - na trasie do Ostródy
Na trasie: j. Jeziorak, j. Ewingi, j. Drwęckie
Trasa dla mniej doświadczonych wodniaków, żadnych pochylni, tylko dwie śluzy na trasie z Miłomłyna na j. Drwęckie. Konieczne okresowe czyszczenie śruby i kontrola chłodzenia silnika. Nocowanie w marinach na trasie lub na dziko na jeziorach. Duże i dobrze wyposażone mariny znajdują się w Iławie, Siemianach, Zalewie i Ostródzie. Na Jezioraku kilkanaście darmowych przystani  przy których jest WC, big bag na śmieci i miejsce na ognisko. Z Jezioraka na Drwęckie płyniemy przez Miłomłyn, pamiętajcie Państwo że postój, wodę i prąd macie tam za darmo.

2. Rejs idealny na 3 - 4 dni                                                                                                                                                                   Miłomłyn - Iława - Miłomłyn lub Miłomłyn - Ostróda - Miłomłyn                                                                                                               Trasy krótkie ale przyjemne, do zwiedzenie najdłuższe jezioro w Polsce. Śluzy tylko na trasie do Ostródy.

 

Kanał Elbląski + Pętla Żułwaska

1.    Rejs idealny na 7 dni (im dłużej tym lepiej):
Miłomłyn – Elbląg - Malbork - Tczew - Biała Góra - Żułwaki/Drewnica - Osłonka - Elbląg - Buczyniec - Miłomłyn
•    Ilość mostów zwodzonych na trasie – 4
•    Ilość pochylni na trasie – 5
•    Ilość śluz na trasie – 5
Na trasie: j. Ilińsk, j. Ruda Woda, j. Druzno, Kanał Elbląski z pochylniami, Kanał Jagieloński, rz. Nogat ze śluzami, rz Wisła, rz. Szkarpawa.
Intensywny wypad dla bardziej doświadczonych wodniaków pozwalający zwiedzić cud hydrotechniki. Nocowanie w dobrze wyposażonych marinach, między innymi w Elblągu, Malborku, Tczewie, Osłonce lub na dziko w jeziorowych zatoczkach. Konieczne okresowe czyszczenie śruby i kontrola chłodzenie silnika. Możliwe do zrobienia w 7 dni ale im dłużej tym lepiej. Wisła przy pogorszeniu pogowy staje się rozfalowana i trudniejsza w żegludze. może być też czasowo wyłączona z żeglugi z uwagi na niskie stany wody. Szkarpawa i Nogat to leniwie płynące rzeki pokonywane bez problemów nawet przez niedoświadczonych wodniaków.

2. Rejs idelany na 3 dni                                                                                                                                                                         Miłomłyn - Elbląg - Miłomłyn (jak mamy jeszcze jeden dzień warto odwiedzić Malbork)                                                                      Krótki ale edukacyjny rejs. Na trasie cud hydrotechniki - pięć zabytkowych pochylni, i rezerwat ptactwa wodnego i nie tylko na j. Druzno. Mosty zwodzone w Elblągu i dwie śluzy jeśli wybierzemy się do Malborka. Darmowy postój na Elbląskich Bulwarach w samym sercu starówki.

 

Kanał Elbląski + Zalew Wiślany (tylko z patentem) 

1.    Rejs idealny na 7 dni:
Miłomłyn - Elbląg - Sztutowo - Krynica Morska - Frombork - Elbląg - Buczyniec - Miłomłyn
•    Ilość mostów zwodzonych na trasie – 3
•    Ilość pochylni na trasie – 5
•    Ilość śluz na trasie: 0
Na trasie: Kanał Elbląski z jeziorami Ilińsk, Ruda Woda, Druzno; rz. Elbląg, Zalew Wiślany.
Rejs tylko dla wodniaków z patentem (Zalew Wiślany to wewnętrzne wody morskie) i tylko przy dobrej pogodzie (wyjście na Zalew). Pogorszenie warunków sprawia, że Zalew staje się rozkołysany i trudniejszy w żegludze. Zalew to płytki akwen z szybko zmieniającą się pogodą. Kilka nowoczesnych marin czeka na wodniaków: Sztutowo, Kąty Rybackie, Krynica Morska, no i miasto Mikołaja Kopernika - Frombork.

 

 Na wodach Gdańska 

1.    Rejs idealny na 7 dni:
Miłomłyn - Elbląg  – Drewnica – Gdańsk – Gdańsk - Gdańsk – Rybina – Elbląg - Miłomłyn
•    Ilość mostów zwodzonych na trasie – 5
•    Ilość pochylni na trasie – 5
•    Ilość śluz na trasie – 2
Na trasie: Kanał Elbląski z jeziorami, Kanał Jagieloński, Szkarpawa, Wisła, Martwa Wisła, Motława
Perełka, po dwóch/trzech dniach spokojnego płynięcia jesteśmy w Gdańsku, mariny w samym centrum starówki powodują że wszystko czego chcemy mamy na wyciągnięcie ręki. Na zwiedzanie atrakcji Trójmiasta zarezerwujmy kilka dni, świetna alternatywa dla hoteli, pensjonatów itp.

 

To jest Państwa rejs i to Państwo decydujecie gdzie płyniecie, gdzie nocujecie, co robicie. My możemy i chcemy tylko pomóc.

Kontakt

GoodTimeCzarter

ul.Cicha 4

14-400 Pasłęk

tel +48 608-455-390

tel.+48 604-325-127

kontakt@goodtimeczarter.pl

Licznik Odwiedzin

Dziś 1

Miesiąc 405

Od początku 15313

Odwiedza Nas

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.