CZEKAMY NA WAS W MIŁOMŁYNIE - PRZYSTAŃ NA WYSPIE

Ciekawe Miejsca

W zwiedzaniu sąsiedztwa Kanału Elbląskiego, pomogą rowery, które mogą Państwo u nas wypożyczyć. Wiele atrakcji znajduje się w odległości tylko kilku kilometrów od szlaku. Gdyby jednak potrzebowali Państwo transportu samochodowego, proszę dać znać, postaramy się pomóc.


Rezerwat Przyrody Jezioro Druzno

c m ke1Faunistyczny rezerwat przyrody utworzony na Żuławach Elbląskich w 1966 roku na terenie dwóch gmin: Elbląg i Markusy. Powierzchnia rezerwatu: 3 021,6 ha. Utworzony został w 1966 roku.
Rezerwat obejmuje akwen jeziora Druzno wraz z okolicznymi terenami roślinności szuwarowej, zarośli wierzbowych. Głównym celem ochrony jest zachowanie miejsc lęgowych ptactwa wodnego i błotnego oraz ze względów naukowych i dydaktycznych. Znajdują się tutaj 693 gatunki roślin naczyniowych i duża różnorodność fauny, zwłaszcza ptasiej. Dodatkowo obszar rezerwatu pokrywa się z obszarami Natura 2000. W 2002 roku ze względu na bogactwo roślinne i bioróżnorodność został uznany międzynarodową formą ochrony i wpisany na listę ramsarską. Nad jeziorem Drużno zobaczyć można takie ptaki (wiele gatunków rzadkich i chronionych), jak bielik, krakwa, płaskonos, żuraw, podróżniczek, gęgawa, gęś zbożowa czy rybitwa czarna. W jego wodach licznie żyją szczupaki, sandacze, liny, karasie, leszcze, okonie, ale też chroniona różanka.

 

Pole Golfowe Sand Valley
c m ke2Tylko kilka kilometrów od pochylni w Buczyńcu, w Pasłęku znajduje się pełnowymiarowe pole golfowe na którym fun znajdą nie tylko doświadczeni gracze ale również ci co z golfem nie mają nic wspólnego. Firma prowadzi naukę gry w golfa, każdy może przyjść i spróbować swoich sił. Golf w Sand Valley jest innym doświadczeniem od gry w golfa na większości z nowo powstałych i powstających pół golfowych. Otwarte przestrzenie, pofałdowane fairwayer, wymagające greeny i polodowcowe wydmy wkomponowane w morenowy krajobraz nadają polu wyjątkowy charakter. Tu każdy dołek jest inny, zaprojektowany tak, aby stawiać wyzwania najlepszym i cieszyć początkujących graczy.
Więcej na: SAND VALLEY

 

Grobla na j. Karnickim
c m ke3Ciekawa budowa hydrotechniczna - kanał przecina jezioro Karnickie. Ponieważ poziom wody tego jeziora jest niższy o ponad 3 metry od poziomu wód Jezioraka, zamiast podwyższać poziom wody, lub budować dwie śluzy, usypano na dnie jeziora wał wysokości 6 metrów, długości 484 metrów i szerokości 50 metrów. Środkiem wału poprowadzono rynnę kanału szerokości 10 metrów i głębokości 1,5 metra.

 

 

Jezioro Jasne
c m ke4W malowniczo położonej krainie, nieopodal wsi Siemiany, znajduje się unikatowe jezioro Jasne. To bezodpływowe jezioro leśne o niespotykanie czystej i przeźroczystej wodzie jest chętnie odwiedzane przez turystów na terenie Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego. W świadomości tutejszych mieszkańców krąży niezwykła opowieść o zatopionej tu przez hitlerowców bursztynowej komnacie. Nie jeden śmiałek szukał tu skarbu, jednak jest to chyba tylko legenda, ponieważ na tym jeziorze od szeregu lat trenują płetwonurkowie, którzy jak dotąd nic nie wyciągnęli. Na temat jeziora krąży wiele legend i opowieści, np. o rzekomo cudownej i uzdrawiającej mocy wody. Faktem historycznym jest to, że przed II wojną światowa Niemcy używali jej do produkcji piwa. Jezioro o dużym zakwaszeniu pH ok. 4,3, a co z tym związane występuje w nim bardzo ubogie życie biologiczne. Występuje tu karłowaty okoń kanibal.

 

Jezioro Silm
c m ke5Nawet doświadczeni kapitanowie i piloci morscy potrzebują ćwiczeń. Choć dobrze radzą sobie z wykonywaniem standardowych, codziennych zadań, muszą być przygotowani na sytuacje wyjątkowe. W Badawczo-Szkoleniowym Ośrodku Manewrowania Statkami położonym nad jeziorem Silm w Kamionce koło Iławy, zawodowcy ćwiczą pod okiem instruktorów sytuacje awaryjne i wykonują manewry na akwenach ograniczonych. Na odpowiednio przeskalowanych modelach zdobywają doświadczenie w manewrowaniu dużymi i bardzo dużymi jednostkami, a także statkami wyposażonymi w niekonwencjonalne urządzenia napędowe i sterujące. Ośrodek szkoleniowy dla kapitanów i pilotów statków pod Iławą należy do unikalnej, bo jednej z trzech placówek tego typu na świecie. Pozostałe dwa ośrodki szkoleniowe znajdują się w Anglii i we Francji. Na jeziorze Silm odtworzono w skali 1:24 wybrane porty, kanały, rzeki i inne miejsca uciążliwe dla manewrowania. Na akwenach tych pływają modele statków wykonane w skali 1:24 oraz 1:16 wyposażone w symulatory systemów okrętowych.

 

Ostróda – wyciąg nart wodnych
c m ke6Tor jazdy narciarzy wodnych odbywa się po prostokącie o wymiarach 250 x 150 m (długość toru jazdy 800 m). Lina torowa rozpięta jest na czterech stalowych słupach, na jednym z nich znajduje się silnik elektryczny wprowadzający w ruch wyciąg z zaczepami dla 7-9 narciarzy wodnych. Przy maszcie z silnikiem znajduje się platforma startowa z pomostem ruchomym służącym do bezpośredniego startu narciarzy. System silników napędzających wyciąg jest sterowany elektronicznie z brzegu. Jest to bezpieczny i wygodny sposób jazdy na nartach wodnych, dzięki temu, że płynie się po stałej trasie. Łatwiej także przyswoić sobie technikę pływania na nartach wodnych korzystając z wyciągu niż płynąc za motorówką. Z wyciągu jednocześnie może korzystać 7 do 9 osób. Na brzegu zlokalizowano zaplecze dla narciarzy z przebieralnią, natryskami i wypożyczalnią sprzętu. Cały czas nad bezpieczeństwem korzystających z wyciągu czuwa instruktor i ratownik.

Więcej o regionie Mazur Zachodnich: MAZURY ZACHODNIE

 żródło: wikipedia.pl; sandvalley.pl; xmazury.pl; mojemzaury.pl; godpodarskmaorska.pl

Kontakt

GoodTimeCzarter

ul.Cicha 4

14-400 Pasłęk

tel +48 608-455-390

tel.+48 604-325-127

kontakt@goodtimeczarter.pl

Licznik Odwiedzin

Dziś 1

Miesiąc 154

Od początku 15639

Odwiedza Nas

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.